Ar reikalinga vartoti maisto papildus, vitaminus ir ką sako mokslas?

Reguliarus pasivaikščiojimas, judėjimas, sportas, subalansuota ir visavertė mityba yra pagrindiniai geros savijautos šaltiniai.
Visi žinome, kad maistas yra geriausias būdas gauti visoms reikalingoms maisto medžiagoms, tačiau dažnai vien maisto nepakanka gerai savijautai palaikyti. Todėl prireikia maisto papildų, tai - preparatas, skirtas padidinti gaunamų maisto medžiagų kiekiui organizme.
Maisto papildų poreikis mūsų sveikatai ir gyvenimo būdui nuolat didėja. Su maistu, mes nebegauname reikalingų maistinių medžiagų.
Reikėtų paminėti, kad maisto produktų rafinavimas - išvalymas, kad gautume baltus ryžius, baltus miltus ir baltą cukrų, - kartu išvalo ir 90 procentų mikroelementų.
Maisto papildų naudą įrodo ir vyraujanti mitybos specialistų nuomonė, kad gera savijauta susideda iš 50 proc. sporto, 30 proc. mitybos ir 20 proc. vartojamų maisto papildų.

Visuomenės sveikatos instituto direktorius profesorius dr. Rimantas Stukas tvirtina, kad sveikam, šviežią ir gerai subalansuotą maistą valgančiam, pakankamai skysčių geriančiam, daug gryname ore būnančiam žmogui maisto papildų nereikia. "Tik ar daug tokių žmonių yra?" – klausia jis.
Reikia nepamiršti, kad dalis žmonių nelabai mėgsta gaminti, todėl maistą perka parduotuvėse paruoštą vartoti. Toks maistas saugus, daugeliu atveju netgi labai skanus ir įvairus, bet jame yra sintetinių maisto priedų. Jie prailgina produkto tinkamumo vartoti laiką, nes neleidžia daugintis mikrobams, bakterijoms, bet taip maistas dirbtinai pasendinamas, nors ir išlieka saugus. O tokiame maiste irgi gali būti mažiau vitaminų. Taigi, tokiu atveju tikrai yra prasmė papildyti savo mitybą maisto papildais.

– Kartais sakoma, kad, jei vartojame papildus, organizmas nebemoka gerųjų medžiagų pasiimti natūraliai. Ar tai tiesa?, - klausiama profesoriaus dr. Rimanto Stuko.
“Cheminė sudėtis ir susintetinto, tarkim, vitamino C, ir natūralaus ta pati, tad negalima sakyti, kad nemokės pasisavinti. Principas toks, kad mes, valgydami maistą, gauname ir tų medžiagų, kurios yra maisto papilde, ir visą kompleksą kitų medžiagų, nes žmogus yra pritaikytas valgyti įvairių maistą. Vienos medžiagos su kitomis irgi siejasi, pagerina vienos kitų įsisavinimą, poveikį.”
“Bet svarbiausia – visavertė mityba. Jokiu būdu negalima sakyti, kad daržovėse, kurios išlaikytos per žiemą, nieko nėra. Galbūt reikiamų medžiagų mažesnis kiekis, bet tikrai ne nulis. Mes medžiagų gauname ir iš kruopų, mėsos, žuvies, kiaušinių. Taigi visų reikalingų medžiagų turime gauti iš skirtingų ir kiek galima įvairesnių maisto produktų.”
Nedidelis vienokio ar kitokio vitamino ar mineralo trūkumas nesukelia ūminio negalavimo, tačiau nuolatinis stygius gali turėti įtakos ligai atsirasti. Jei trūksta vitamino C, silpnėja organizmo imuninė sistema, jei pleiskanoja, trūkinėja oda, nepakanka riebaluose tirpių vitaminų D, E, K ir pan. Tenka ieškoti pagalbos iš šalies.

Pradedant vartoti maisto papildus, reikėtų išsiaiškinti kokių elementų ar vitaminų konkrečiam organizmui labiausiai trūksta, t.y. įvertinti individualias organizmo ypatybes, lytį, amžių, mitybos įpročius, fizinį bei psichinį aktyvumą ir finansines galimybes. Pats žmogus retai geba objektyviai save vertinti, be to retas žinome, kaip viena ar kita medžiaga veikia mūsų organizmą. Todėl, nors maisto papildai ir parduodami be recepto, vis tiek prieš jų vartojimą reikėtų pasikonsultuoti su mitybos specialistu, dietologu ar kompanijos konsultantu.

Vitaminai yra natūraliai susidarę junginiai, esantys daugelyje maisto produktų. Nedideli jų kiekiai yra gyvybiškai svarbūs visoms organizmo funkcijoms – augimui, audinių atsinaujinimui, sveikatai palaikyti.
Alergiškiems žmonėms reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kokios pagalbinės medžiagos vartojamos vitaminų ir papildų gamybai. Pavyzdžiui, papildų kapsulėms gaminti dažnai naudojami kviečiai, gliutenas, mielės, soja. Krakmolas vartojamas kaip rišamoji medžiaga, laktozė – kaip stabilizatorius, cukrus ar maistiniai dažai dedami į apvalkalą. Dažniausiai alerginė reakcija pasireiškia būtent šioms pagalbinėms medžiagoms, o ne patiems vitaminams. Tačiau alerginę reakciją gali sukelti ir patys sintetiniai, ypač B grupės, vitaminai, todėl labia svarbu pasirinkti, kad maisto papildai būtų tikrai saugūs ir jums nereikėtų nerimauti, ar tikrai juos galima vartoti.
Labai svarbu, kad “NeoLife international”.produktuose naudojamos tik geriausios kokybės natūralios maistinės medžiagos, kurių svarba pagrįsta žymiausių pasaulio mokslininkų ir mitybos specialistų mokslinių tyrimų.
Kokybė yra svarbiausias NeoLife prioritetas, todėl sudedamųjų dalių standartus visiems NeoLife produktams nustato Mokslo patarėjų taryba, turinti SAB ženklą. Viskas, kas apima kiekvieną NeoLife produktą, pradedant tiekėjais ir žaliavomis, atitinka griežtus grynumo, efektyvumo, konsistencijos, kilmės bei kitus svarbius kokybės standartų reikalavimus.
NeoLife mokslo pasiekimai yra taip gerai žinomi, kad mūsų produktus vartoja tokių žymių įstaigų, kaip Jungtinių Valstijų Žemės ūkio departamento, UNESCO, įvairių pasaulio universitetų ir mokslo institucijų darbuotojai. SAB ženklas garantuoja Jums geriausius, saugiausius ir efektyviausius produktus pasaulyje. NeoLife, aktyviai remia šiuo metu dirbančius mokslininkus, keičia požiūrį į sveiką maistą ir pabrėžia mitybos svarbą.
Pasitelkdamos jungtinę tarptautinę tiekimo struktūrą, visa tai kontroliuoja aukštos kvalifikacijos darbuotojų komandos, besilaikydamos naujausios kokybės užtikrinimo programos, kuri šioje pramonėje neturi sau lygių.
Gauti pakankamai daržovių, vaisių, uogų, sveikų grūdų ir žuvies tik iš maisto, yra praktiškai neįmanoma, todėl šie produktai yra veiksmingas ir saugus būdas, kaip gauti rekomenduojamą paros normą šių maistinių medžiagų.
Jau 60 metų ištisos kartos ir šeimos vertina produktų veiksmingumą ir turi milijonus patenkintų klientų daugiau kaip 50 pasaulio šalių. NeoLife kruopščiai planuoja produktų kelią iš lauko ant stalo, kuris jums ir jūsų šeimai garantuoja geriausią galutinio produkto kokybę.
Įsigykite sveikus, klinikiniais tyrimais pagrįstus maisto papildus pasikonsultavę su “NeoLife international” konsultantu internetinėje parduotuvėje: https://www.sveikalinija.lt/ arba https://www.facebook.com/Sveika-linijalt-1908434655861782/?ref=bookmarks Tel: +37061475431.

Šaltiniai:
https://www.delfi.lt/projektai/archive/maisto-papildai-kaip-nepasiklysti.d?id=27698105
https://m.kauno.diena.lt/naujienos/sveikata/grozis/maisto-papildai-kaip-issirinkti-296042
https://lt.wikipedia.org/wiki/Maisto_papildas
https://www.vaistai.lt/maisto-papildai-kaip-nepasiklysti-i-dalis-539.html
http://ligos.sveikas.lt/lt/vaistineles_straipsniai/maisto_papildai__vartoti_ar_susilaikyti/
https://www.lrt.lt/naujienos/tavo-lrt/15/172663/kada-galima-vartoti-maisto-papildus-ir-kaip-tai-daryti-saugiai